Konkurs na kibicowanie

W sobotę, 4 listopada odbędzie się 3.RST Półmaraton Świdnicki, w którym udział weźmie ponad dwa tysiące zawodników oraz liczna grupa kibiców i mieszkańców naszego miasta. Aby stworzyć w Świdnicy niezapomnianą atmosferę sportowego święta zachęcamy najmłodszych mieszkańców, czyli przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, do udziału w konkursie na eko – dopingowanie. Jego celem jest promocja aktywnego stylu życia, ekologii, dbania o środowisko naturalne oraz nauka kulturalnego i kreatywnego wspierania sportowców.

Uczestnikami konkursu mogą być zorganizowane grupy kibiców świdnickich placówek oświatowych, liczące minimum 15 osób i mające pełnoletniego opiekuna. Ich zadaniem będzie m.in. wykonanie i wyeksponowanie co najmniej jednego eko-hasła związanego z  „Czystą Świdnicą” , czyli promowaniem czystego środowiska, selektywnej zbiórki odpadów w połączeniu z aktywnym stylem życia.

Oprócz aspektów wychowawczych, konkurs to także atrakcyjne nagrody dla placówek. Przewidziane są one dla 5 grup, które uzyskają największą ilość głosów. Wygrać będzie można sprzęt sportowy i elektroniczny o następującej wartości:

  • I miejsce – 2000 zł
  • II miejsce – 1500 zł
  • III miejsce – 1000 zł
  • IV miejsce – 750 zł
  • V miejsce – 500 zł

O wyborze zwycięzców zadecyduje reprezentatywna grupa zawodników 3. RST Półmaratonu Świdnickiego oraz komisja oceniająca, która ogłosi wyniki do 10 listopada br.
Zgłoszenia do udział w konkursie, według załączonego wzoru, należy wysłać do 13 października na adres r.werner@um.swidnica.pl
W załączeniu regulamin konkursu wraz ze wzorem karty zgłoszenia.

 

Regulamin i zgłoszenie wersja PDF
Regulamin i zgłoszenie wersja WORD

Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy
Magdalena Dzwonkowska