wolontariat

Organizatorzy 7. RST Półmaratonu Świdnickiego, który odbędzie się 5 listopada 2022 r., promujący zalety pracy w zgranym zespole, poszukują młodych ludzi gotowych do wspólnego stworzenia imprezy sportowej na  najwyższym poziomie.

Entuzjazm, zaangażowanie, satysfakcja z szybkiego rozwiązywania problemów i zdolność łączenia niełatwej pracy z pozytywnymi emocjami oraz odpowiedzialność, to nieodłączne cechy dobrego WOLONTARIUSZA.

Licząc na Waszą młodość, spryt i sprawność działania – proponujemy przyłączenie się do grupy, która bardzo często jest najlepiej wspominana i doceniana przez uczestników zawodów sportowych. Uliczny bieg jest szczególną okazją do tego by być dobrze zapamiętanym.

Zatem jeśli nie obce są Wam nowe wyzwania, bądź macie już swoje doświadczenia i mielibyście ochotę je rozwinąć i w mocnej grupie pomóc stworzyć najlepszą imprezę sportową w Świdnicy, to bardzo serdecznie zapraszamy – takich ludzi potrzebujemy!

Czekają na Was zadania na poniższych „frontach”:

  1. Biuro zawodów – udzielanie informacji i pomoc w wydawaniu numerów startowych;
  2. Depozyt – sprawne przyjmowanie i wydawanie rzeczy powierzonych przez zawodników;
  3. Lotny Punkt informacyjny – informowanie o kierunkach przemieszczania się biegaczy – rozstawne kierowanie do linii startu;
  4. Punkty regeneracyjne – obsługa tzw. punktów nawadniania na trasie, pomoc w wydawaniu wody i posiłków regeneracyjnych na mecie;
  5. Punkty na trasie – pomoc w oznaczaniu, zabezpieczaniu trasy oraz wskazywanie kierunku biegu;
  6. Parkingi – pomoc w organizacji sprawnego parkowania przybyłym zawodnikom;
  7. Strefa startu i mety – pomoc przy zajmowaniu miejsc przez zawodników w strefach startowych, pomoc przy dekoracji, kierowanie do stref odżywiania;

Każdy Wolontariusz, który przyłączy się do Świdnickiej Drużyny Półmaratońskiej, otrzyma upominki oraz stosowny certyfikat poświadczający jego udział i zaangażowanie społeczne, co jest zawsze mile widziane podczas kolejnych etapów edukacji, jak również w procesie ubiegania się o staż i pracę w wielu firmach.

Zapraszamy do aktywności!
Danuta Pilarz- Małkiewicz
Prezes Fundacji WROACTIV

Opiekun wolontariuszy

Karol Ostrowski
karol@wroactiv.pl