Wolontariat

Jesteś gotowy na przeżycie przygody? Kochasz sport i niepowtarzalną atmosferę? Chcesz poznać nowych ludzi? Dołącz do grona naszych wolontariuszy! To właśnie oni tworzą niepowtarzalną atmosferę organizowanych przez nas biegów!

Potrzebujemy ponad 150 wolontariuszy, którzy pomogą nam zapewnić sprawny przebieg imprezy. Na każdym etapie organizacji biegu, Twoje wsparcie jest nam niezbędne! Dołącz do nas i pomóż biegaczom spełniać marzenia!

kontakt: mariusz@wroactiv.pl

Wolontariat

wolontariat

Organizatorzy 6. RST Półmaratonu Świdnickiego, który odbędzie się 7 listopada 2020 r., promujący zalety pracy w zgranym zespole, poszukują młodych ludzi gotowych do wspólnego stworzenia imprezy sportowej na  najwyższym poziomie.

Entuzjazm, zaangażowanie, satysfakcja z szybkiego rozwiązywania problemów i zdolność łączenia niełatwej pracy z pozytywnymi emocjami oraz odpowiedzialność, to nieodłączne cechy dobrego WOLONTARIUSZA.

Licząc na Waszą młodość, spryt i sprawność działania – proponujemy przyłączenie się do grupy, która bardzo często jest najlepiej wspominana  i doceniana przez uczestników zawodów sportowych. Uliczny bieg jest szczególną okazją do tego by być dobrze zapamiętanym.

Zatem jeśli nie obce są Wam nowe wyzwania, bądź macie już swoje doświadczenia i mielibyście ochotę je rozwinąć i w mocnej grupie pomóc stworzyć najlepszą imprezę sportową w Świdnicy, to bardzo serdecznie zapraszamy – takich ludzi potrzebujemy !!!

Czekają na Was zadania na poniższych „frontach”:

  1. Biuro zawodów – udzielanie informacji i pomoc w wydawaniu numerów startowych;
  2. Depozyt – sprawne przyjmowanie i wydawanie rzeczy powierzonych przez zawodników;
  3. Lotny Punkt informacyjny – informowanie o kierunkach przemieszczania się biegaczy – rozstawne kierowanie do linii startu;
  4. Punkty regeneracyjne – obsługa tzw. punktów nawadniania na trasie, pomoc w wydawaniu wody i posiłków regeneracyjnych na mecie;
  5. Punkty na trasie – pomoc w oznaczaniu, zabezpieczaniu trasy oraz wskazywanie kierunku biegu;
  6. Parkingi – pomoc w organizacji sprawnego parkowania przybyłym zawodnikom;
  7. Strefa startu i mety – pomoc przy zajmowaniu miejsc przez zawodników w strefach startowych, pomoc przy dekoracji, kierowanie do stref  odżywiania;

Każdy Wolontariusz, który przyłączy się do Świdnickiej Drużyny Półmaratońskiej, otrzyma upominki oraz stosowny certyfikat poświadczający jego udział i zaangażowanie społeczne, co jest zawsze mile widziane podczas kolejnych etapów edukacji, jak również w procesie ubiegania się o staż i pracę w wielu firmach.

Zapraszamy do aktywności !!
Danuta Pilarz- Małkiewicz
Prezes Fundacji WROACTIV

Opiekun wolontariuszy

Karol Ostrowski
karol@wroactiv.pl