Co należy wiedzieć przed startem!

1. Biuro zawodów czynne będzie w piątek (8.11) w godz. 17.30 -20.30 oraz w sobotę (9.11) w godz.8.00-11.00. Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Świdnicy i okolic o odbiór numerów i pakietów w piątek. Przypominamy wszystkim o konieczności posiadania dokumentu ze zdjęciem do weryfikacji. Istnieje możliwość odbioru za inną osobę na podstawie upoważnienia. Załącznik nr 6 do Regulaminu. http://polmaraton.swidnica.pl/polmaraton/regulamin/

2. W biurze zawodów po odebraniu nr startowego możecie zrobić sobie zdjęcie z wesołym tekstem motywującym, który pomoże Wam zmobilizować się na trasie 5 RST Półmaratonu Świdnickiego. Na trasie spójrzcie na duży, efektowny telebim a tam zobaczycie swoje zdjęcie z tekstem, który zaproponowaliście przed startem. Od Was zależy co chcecie przeczytać 🙂

3. Dla przyjezdnych od strony Wrocławia zalecamy dojazd drogą nr 35 – zjazd w Pszennie w lewo przez Jagodnik lub autostradą A4.
Mapka z dojazdem: http://polmaraton.swidnica.pl/polmaraton/dojazd/

4. Plan sytuacyjny OSIR-u, dojście z biura zawodów do startu i na ceremonię dekoracji oraz miejsce wydawania posiłku regeneracyjnego: http://polmaraton.swidnica.pl/polmaraton/biuro-zawodow/

5. W dniu biegu dostępne będą parkingi. Z Parkingu B wyjazd będzie możliwy dopiero po godz. 14.30.
Parkingi: http://polmaraton.swidnica.pl/polmaraton/parkingi/

6. Lotny depozyt czynny do 11.50 w oznakowanym samochodzie na rogu ul. Kotlarskiej i Rynku. Przyjmowane będą torby/reklamówki z wierzchnim okryciem, które muszą być opisane numerem startowym. Odbiór w depozycie głównym w budynku OSIR.

7. Zawody dla dzieci. Odbiór numerów startowych w Biurze Biegu Głównego (namiot przed lodowiskiem) w piątek w godz. 17.30-20.30 oraz z sobotę w biurze biegów dziecięcych, które mieścić się będzie na stadionie sportowym w Świdnicy, za kafejką tenisową (tzw. mała wieża) i będzie czynne od godziny 8.00-10.00.

8. Na trasie półmaratonu tradycyjnie znajdować się będą strefy kibica. Zapraszamy do oddania głosów po biegu – karty dostępne będą w namiocie Czysta Świdnica (za strefą mety). Głosują tylko zawodnicy półmaratonu i tylko na podstawie numeru startowego!

9. Na trasie wśród Was tradycyjnie będą pacemakerzy. Oznaczeni balonikami poprowadzą was na wymarzony czas. Wypatruj na starcie baloników z czasami: 1:30, 1:40, 1:50 i 2:00.

10. Dekoracja odbędzie o godz. 15.30 w hali OSIR przy ul. Pionierów (ok. 150 m od mety)

11.Przypominamy, że dekorowani będą również najwierniejsi nasi uczestnicy, najlepsi mieszkańcy powiatu, pracownicy IT i branży turystycznej.

12. Losowanie. Loteria jak co roku będzie miała charakter charytatywny. Cały dochód z loterii przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację Doroty Panek. Cena losu 2 zł, do zakupienia w biurze zawodów oraz w auli przed dekoracją (jeżeli nie zostaną wcześniej wyprzedane). Możliwa jest wielokrotność, która zwiększy szanse na wygraną oraz ilość zebranych środków. Każdy może również poza loterią pomóc wrzucając dobrowolną kwotę do puszki.
Urna na losy wystawiona będzie w hali, przed dekoracją.

o zobaczenia w Świdnicy!