plakat-kibicowanie-maly

5 listopada odbędzie się 2.RST Półmaraton Świdnicki, w którym udział weźmie około półtora tysiąca zawodników oraz liczna grupa kibiców i mieszkańców naszego miasta. Aby stworzyć w Świdnicy niezapomnianą atmosferę sportowego święta, zachęcamy najmłodszych mieszkańców, czyli przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ze Świdnicy do udziału w konkursie na eko – dopingowanie. Jego celem jest promocja aktywnego stylu życia, ekologii, dbania o środowisko naturalne oraz nauka kulturalnego i kreatywnego wspierania sportowców.

Uczestnikami konkursu mogą być zorganizowane grupy kibiców świdnickich placówek oświatowych, liczące minimum 15 osób i mające pełnoletniego opiekuna. Ich zadaniem będzie m.in. wykonanie i wyeksponowanie co najmniej jednego eko-hasła związanego z  „Czystą Świdnicą” , czyli promowaniem czystego środowiska, selektywnej zbiórki odpadów w połączeniu z aktywnym stylem życia.

Oprócz aspektów wychowawczych, konkurs to także atrakcyjne nagrody dla placówek. Przewidziane są one dla 5 grup, które uzyskają największą ilość głosów. Wygrać będzie można sprzęt sportowy i elektroniczny o następującej wartości:

I miejsce – 2 500 zł
II miejsce – 2 000 zł
III miejsce – 1 500 zł
IV miejsce – 1 000 zł
V miejsce – 500 zł

O wyborze zwycięzców zadecyduje reprezentatywna grupa zawodników 2. RST Półmaratonu Świdnickiego oraz komisja oceniająca, która ogłosi wyniki do 11 listopada br.

Zgłoszenia do udział w konkursie, według załączonego wzoru, należy wysłać do 20 października na adres m.laszuk@um.swidnica.pl

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

MAPA Z LOKALIZACJĄ STREF KIBICOWANIA